6 mýtů o kocovině

Napsal:   Martin Bartoň

Je pátek večer a klábosíte s kamarády v útulné hospůdce. Večer utíká jako voda v Sázavě, čárky za zdolaná piva přibývají, sranda neubývá a je vám fajn. Je vám tak dobře, jako už dlouho ne. Ani nevíte jak a na konci večera jste úplně na plech. Facku dostanete až ráno, od kocoviny.

Všichni to známe a každý to zažil. Pojďme se proto dneska společně podívat na některé mýty související s kocovinou.

1. mýtus - Prokládání alkoholu vodou zamezí kocovině

Alkohol z těla vypuzuje vodu. Je to dáno tím, že v těle blokuje výrobu hormonu vazopresinu. Tento hormon říká ledvinám, že je užitečné vodou šetřit, recyklovat ji a neposílat ji po prvním použití ihned do močového měchýře. Nedostatek vazopresinu tak zvyšuje tvorbu moči. Každý pijan tak sám na sobě určitě vypozoroval, že když za večer vypije 5 piv, vyčůrá jich do rána 6.

Nedostatek vody způsobuje bolesti hlavy, závratě a sucho v ústech, není ale příčinou kocoviny. Můžete si to na sobě snadno ověřit tak, že večer před ulehnutím vypijete plný buclák vody. Ráno se probudíte do stejné kocoviny, jako kdykoliv předtím. Budete jen bohatší o zážitky z nočního chození na záchod a ti nejsetnutější z vás možná o nepříjemnou zkušenost, že také moc potřebovali, ale bohužel se na to neprobudili.

2. mýtus - Pomalé pití zamezí kocovině

Znáte hospodskou hru na kácení stromů? Na stůl položíte velké pivo. To je strom. Kolem něj dokola naskládáte panáky s rumem (to je kůra stromu) a celé to obložíte panáky zelené (to je listí). Pak začnete kácet. Nejdříve očešete všechno listí, potom strháte všechnu kůru a nakonec pokácíte strom. Vyhrává ten, kdo za hodinu pokácí nejvíc stromů.

To je pro játra a mozek skutečný masakr motorovou pilou. Neblázněte a vždycky pijte pomalu. Kocovinu dostanete stejně, pomalé pití jí nezabrání. Když ale večer přetáhnete strunu, nebude vám druhý den tak zle, neboť se ke klasické kocovině nepřidá ještě otrava alkoholem.

Tady bych s dovolením trochu nahlédl do koutku malého biochemika. Když alkohol doputuje krví do jater, snaží se ho jaterní buňky vždy působením několika enzymů zneškodnit. V prvním kroku ho pomocí enzymu alkohol-dehydrogenáza metabolizují na vysoce toxický acetaldehyd. To je prevít, protože působí na nervovou soustavu a alkoholikům umí celkem slušně "vylágrovat" mozek. Platí, že čím rychleji a čím tvrdší alkohol pijete, tím více acetaldehydu v játrech vznikne.

Ve druhém kroku se toxický acetaldehyd štěpí pomocí enzymu acetaldehyd-dehydrogenáza na neškodnou kyselinu octovou, která se v dalším kroku rozpadne na oxid uhličitý a vodu. Problémem je, že enzym acetaldehyd-dehydrogenáza se vyrábí pomalu. Při rychlém pití alkoholu se etanol rychle rozpadne na toxický acetaldehyd, ten se ale dál na neškodný acetát kyseliny octové metabolizuje výrazně pomaleji. Acetaldehyd se tak hromadí v krvi. Výsledkem jeho vysoké hladiny je těžká otrava, vyčerpaná játra, zmatený mozek a prudký nárůst krevního tlaku s rizikem srdeční arytmie.

Schopnost odbourávat alkohol nejvíce ovlivňuje stav jater a funkčnost enzymatického systému. Mužům to jde lépe, protože mají v porovnání s ženami ve svém žaludku mnohem více alkohol-dehydrogenázy, a tak se alkohol u nich začne štěpit už tam. Vliv má také genetika a etnická příslušnost. Například Indiáni a někteří Asiaté mají s odbouráním alkoholu větší potíže, než Evropané.

3. mýtus - Na kocovinu je nejlepší sex

Platí sice, že pohyb uvolňuje endorfiny, tedy přírodní lék proti bolesti, ale nic se nemá přehánět. Při odbourávání alkoholu se spotřebovává velké množství vody, minerálů a vitamínu C, což způsobuje celkovou tělesnou únavu. Zvyšuje se kyselost ve všech buňkách a šokované jaterní buňky zcela zaměstnané odbouráváním alkoholu již nemají volnou kapacitu na uvolňování glukózy ze zásob. To vede k výraznému poklesu hladiny krevního cukru, a tedy k celkové tělesné slabosti.

Kvalitní ranní sex by tak při troše smůly mohl snadno přejít až do bezvědomí. Fyzická námaha při kocovině zvyšuje riziko infarktu a probouzí spící nemoci. Sex si určitě nechte na jindy. Stejně na něj při kocovině nebudete mít chuť.

Staňte se fanouškem

Zdají se vám mé stránky přínosné a rádi byste přišli znovu? Nechte mi na sebe e-mail a já vám jednou měsíčně pošlu přehled novinek.
Poučení o svých právech a ochraně vašich osobních údajů najdete zde.
4. mýtus - Na kocovinu je nejlepší silné kafe

Kofein, stejně jako alkohol, vyhání z těla vodu. Blokuje totiž hormon vazopresin, o kterém mluvím v prvním mýtu. Při kocovině je potřeba vodu do těla naopak doplňovat. Při zvracení, které je známkou otravy alkoholem, o to víc. Totéž platí pro energetické nápoje a podobné životabudiče založené na kofeinu.

5. mýtus - Na kocovinu je nejlepší další panák

Kocovina přijde, až když značně poklesne původně vysoká hladina alkoholu v krvi. Ranní vyprošťovák jeho hladinu opět zvedne. To sice může příznaky kocoviny na chvíli zmírnit, ale jednoho krásného dne přeci musíte úplně vystřízlivět, nebo ne? Neutuchající touha na vyprošťováka je také celkem solidním příznakem alkoholismu.

6. mýtus - Na kocovinu je nejlepší coldrex

Nikdy, opakuji nikdy, si neberte na kocovinu lék s paracetamolem. Léky jako Paralen, Panadol, Ataralgin, Valetol nebo třeba rozpustný Coldrex obsahují jako účinnou látku právě paracetamol. Ta sice skvěle působí proti bolestem hlavy, ale vůbec si nerozumí s alkoholem. Já vím, málokdo to čte, ale třeba příbalový leták paralenu to zmiňuje.

Když se paracetamol v játrech potká s acetaldehydem, vzniknou metabolity, které játra zcela vykolejí. To při vysoké hladině obou látek v krvi může nevratně narušit strukturu jater a spustit procesy podobné hepatitidě. Jaterní buňky se odbouráváním vzniklých toxinů zcela vyčerpají a odumřou. Následkem bývá těžký zánět jater, který může skončit cirhózou jater, v nejhorším případě i smrtí.

Říká se, že spolykat celé plato paracetamolu a opít se do němoty je oblíbená kombinace sebevrahů. K tomu zde ale musím napsat, že tento způsob sebevraždy je velmi pomalý a extrémně bolestivý.

Co způsobuje kocovinu

Hlavní příčinou kocoviny jsou látky, které se jmenují kongenery. Těžká rána také zhoršuje dehydratace, v krvi stále ještě přítomný acetaldehyd a zánětlivé látky zvané prostaglandiny.

Kongenery jsou přirozené vedlejší produkty kvašení a každé alkoholické nápoje je obsahují. Dávají mu jejich charakteristickou chuť a barvu. Jsou sice fajn na jazyku, ale bestie v krvi. Imunitní systém v nich vidí škodlivé vetřelce a bílé krvinky se je snaží co nejrychleji vyplavením cytokinů zlikvidovat. A právě tento litý boj proti kongenerům spojený s vyplavením cytokinů stojí za ranní kocovinou.

Jsou dva triky, jak kongenery v krvi minimalizovat. Prvním trikem je nemíchat. Čím více druhů alkoholických nápojů za večer vypijete, tím více druhů kongenerů dostanete do krve a tím více vám bude ráno zle. Druhým trikem je dávat přednost alkoholickým nápojům světlé barvy. Čím je přirozená barva nápoje tmavší, tím více kongenerů většinou obsahuje. Mimo barvy má vliv i stáří. Čím starší, tím mívá méně kongenerů. Vícekrát destilovaný nápoj je na kongenery také chudší.

Našel jsem k tomu článek , podle kterého platí, že:

vodka obsahuje méně kongenerů než gin,

skotská whisky obsahuje asi 4x více kongenerů než gin,

brandy obsahuje asi 6x více kongenerů než gin,

bourbon obsahuje asi 8x více kongenerů než gin a 30x více než vodka,

červené víno obsahuje mnohem více kongenerů než bílé víno.

Co dělat při kocovině

Připravte si do džbánku obyčejnou vlažnou vodu s mátou, vymačkaným citrónem, trochou medu a čajovou lžičkou jedlé sody. Během kocoviny alespoň jeden litr vody ze džbánku vypijte. Voda hydratuje, soda sníží překyselení žaludku, med dodá jednoduché cukry a antioxidanty, citrón dodá vitamín C a máta zklidní podrážděný žaludek. Celkově tak zmírníte nevolnost a bolesti hlavy.

Dodejte do těla také B-komplex. Potřebný je zejména vitamín B1, který v játrech podporuje uvolňování glukózy z glykogenu. Tím vzroste hladina cukru v krvi a následně i vitalita.

Jestli rádi sportujete, běžte na procházku. Příliv kyslíku do krve totiž urychluje rozpad toxických metabolitů alkoholu. Pokud je vám hodně zle, zůstaňte raději v posteli.

To je pro dnešek vše. Pokud máte pocit, že by tento článek mohl zajímat i vaše přátelé, tak jim o něm určitě řekněte. Můžete ho také sdílet dál přes facebook. A jestli k němu máte výhrady, stížnost, pochvalu či nějaký jiný komentář, bez obav mi napište. Za každou zpětnou vazbu budu rád.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho.
Další články
Děkuji, že čtete.
Za studena lisovaný olej je tím nejúžasnějším a nejsilnějším výtažkem živin ze semínek rostlin. Shromažďuje veškerou životní sílu, kterou rostliny pro své budoucí...
Číst dál
Pane Nováku, máte vysoký cholesterol. Nabaluje se vám v cévách a to je ucpává, a to už není legrace, to vám může, pane Nováku, klidně přivodit infarkt. Ten...
Číst dál
Když jsem připravoval stránku o aloe veře, ležel jsem v tom měsíce a prokousával se stohem odborných studií. Jedna z nich byla od Dr. Agarwala a natolik mě...
Číst dál