Malá poradna

Zeptejte se, odpovím

Mám rád LR výrobky
a dost o nich vím.

Nebojte se mě zeptat, jestli vás k nim něco zajímá.

Malá poradna je koncipovaná jako místo, kam mohou moji LR partneři a zákazníci směřovat své dotazy k LR výrobkům nebo zdraví. Když budu vědět, tak vždy odpovím.

Otázky & odpovědi Zeptat se

Otázky & odpovědi

Aloe vera gel

Nemůže. Nesmí jí pít lidé, kteří z nějakého důvodu dlouhodobě užívají léky na snížení imunity (imunosupresiva). Jde například o ty, kteří prodělali transplantaci orgánu od cizího dárce.

Dále nedoporučuji pít aloe vera gel těhotným, protože může způsobit větší prokrvení dělohy a následně navozovat různé nežádoucí kontrakce.

Byl bych opatrný i u kojících maminek, protože aloe verou nastartovaná detoxikace maminčina těla by mohla způsobit vyplavení nějaké škodliviny do mateřského mléka.
Určitě to zkuste. Aloí existují desítky druhů, tak si dejte pozor a pořiďte si kvalitní sazeničku aloe pravé, tedy odrůdu zvanou Aloe barbadensis Miller.

Rostlina nesnese zimu, a pokud okolní teplota klesne k 0 °C, zahyne. V našich podmínkách ji tedy musíte pěstovat pouze ve vyhřívaném skleníku nebo v květináči jako pokojovou rostlinu.

Nedaří se jí v mokré a špatně propustné půdě, zasaďte jí proto do písčité a mírně zásadité půdy a umístěte na velmi slunné místo. Rostlina dobře snáší sucho, proto nepřehánějte zálivku.

Před zalitím nechte vždy půdu proschnout. Občas místo zálivky jen oroste listy. Optimální teplota pro pěstování je mezi 19 až 25 °C.

Vybrané listy můžete sklidit po 2 až 3 letech od výsadby tak, že opatrně odříznete ostrým nožem ty nejstarší z nich. Rozmnožování rostliny provádějte pomocí odnoží, které by se měly tvořit kolem rostliny v letních měsících. V domácích podmínkách vám rostlina pravděpodobně nevykvete.

Listy z vlastní aloe jsou úžasné pro léčení poranění kůže, drobných oděrků nebo spálenin. Postižené místo si potírejte gelem, který vymáčknete z listu.

Pokud chcete užívat aloi vnitřně, zbavte vždy listy slupky a jezte pouze čistou dužinu. Slupka totiž obsahuje aloin, který má projímavé účinky a při dlouhodobějším užívání může vyvolat žaludeční křeče.

Počítejte ale s tím, že pro pravidelné pití gelu z vlastní aloe very budete potřebovat obrovské množství rostlin...
Vařením aloe vera gelu v něm zničíte cenné enzymy, takže určitě ho nevařte ani nedávejte do horkých jídel. Už teplota nad 40 °C enzymům vadí.

Naopak naprosto skvělé je přidávat cca 50 ml aloe vera gelu do různých studených smoothies nebo šťáv z odšťavňovače. Aloe vera totiž mimo jiné výrazně zvyšuje vstřebatelnost vitamínů - například vitamín C až 3x a vitamín E téměř 4x. Zdroj.
Děkuji vám za váš zájem o LR výrobky. Zkuste si prosím nastavit hlídání slev a vychytat akční slevu.

Aloe vera gel je dnes fenoménem a mnoho firem se vrhlo do jeho distribuce. Ve snaze o co nejvyšší zisky ale některé z nich šidí kvalitu. Buďte proto obezřetní.

Bio pěstování bez pesticidů a umělých hnojiv, ruční sběr pouze správně zralých listů, šetrné zpracování za studena a laboratorní kontrola kvality - to všechno něco stojí.

Jediný způsob, jak srazit výslednou cenu, je snížit kvalitu výrobku (nižší kvalita pěstování, strojový sběr i nezralých listů, ředění vodou a podobně). Uvidíte-li někde litr aloe vera gelu za pár stovek, zamyslete se, proč je to sakra tak levné...

Některé firmy matou zákazníky tím, že prodávají aloe vera šťávu. To je trochu aloe vera gelu zalitého vodou. Takový nápoj je sice levný, slouží skvěle k osvěžení, ale jeho léčebný efekt je pro malé množství obsaženého gelu zcela zanedbatelný.

Pokud chcete opravdu kvalitní aloe vera gel, sáhněte po výrobku od LR. Stabilně si drží přísnou certifikaci a firma patří v oboru ke světové špičce.
Aloe vera je díky svým vlastnostem v mnohých kulturách vnímána jako přírodní obdoba antibiotik. Jejím hlavním nej je, že ačkoli má velmi zajímavé léčivé schopnosti, je na rozdíl od léků bez nežádoucích vedlejších účinků.

S čím konkrétně vám může aloe vera gel pomoct, jsem popsal na této stránce.
Znám lékaře, kteří aloe vera gel i další LR doplňky stravy, ve své praxi už léta používají a mají s ní výborné výsledky. Znám také lékaře - skálopevné skeptiky - kteří aloi zavrhují, aniž by jí alespoň vyzkoušeli.

Je totiž mnoho lékařů i zdravotníků, kteří dosud v podstatě nikdy neslyšeli věcný a vědecky korektní popis účinků aloe very.

Mnozí z nich mají vůči tomuto "pochybnému léčení", jak to sami nazývají, předsudky a pravděpodobně si ani neumějí představit nebo nechtějí připustit, že by to mohlo nějak významněji pomáhat jejich pacientům.

Zakopaný pes ale může někdy ležet i jinde, než si myslíte a nemusí nutně souviset se zdravotním přínosem aloe vera gelu.

Pokud totiž svými postupy nebo názory léčí jeden lékař své pacienty jinak, než jeho kolegové, má to vážný důsledek. Dává tím jasný signál, že jeho kolegové možná léčí své pacienty špatně. A to je hodně citlivá záležitost a lékaři si vždy takový rozpor berou v osobní rovině.

Když významní lékaři z nemocnice zavrhují aloe veru - třeba pouze proto, že o ní nemají dostatek kvalitních informací - potom ji nemůže řadový lékař ve stejné nemocnici svým pacientům doporučovat, i kdyby chtěl.

Každý lékař bude totiž dříve či později interně potrestán, pokud bude svým jednáním zpochybňovat medicínské názory svých nadřízených nebo vážených kolegů.
S alergiemi je to vždy prekérka. Obecně platí, že pokud trpíte třeba posledních 20 let na pylovou alergii, je naprosto nereálné ji za pár měsíců vyléčit. Tak to bohužel nefunguje.

Akutní alergickou reakci můžete rychle utlumit pomocí antihistaminik. Jestli ale chcete postupně přetvořit svůj imunitní systém tak, aby alergická reakce pokud možno vůbec nevznikala, počítejte s tím, že to bude trvat roky.

Je tu naděje, že se to povede, ale nikdy tu není 100 % jistota úspěchu.

Pití aloe vera gelu vám v boji s alergií pomůže, protože obsažené látky umí dlouhodobě snížit výskyt protilátek typu IgE ve vaší krvi. Platí totiž, že čím vyšší je množství IgE, tím silnější a výraznější jsou alergické projevy.

Aloe vera také snižuje účinky histaminu, což je hormon zodpovědný za alergické projevy.

Jestli si to můžete dovolit, užívejte aloe vera gel pravidelně 2x denně alespoň 45 ml, a to napořád. Zdravotní přínos, který z toho budete mít v mnoha jiných směrech, je obrovský.

Názor lékaře: Prim. MUDr. David Kasal - Léto, alergie, ekzémy.
LR nemá žádnou variantu aloe vera drinking gelu bez konzervantů. Je tomu tak proto, že zpracovává aloe vera gel pouze šetrnou metodou za studena, aby zůstala zachována jeho léčiva schopnost.

Aby bylo možné uchovávat takto zpracovaný gel po dobu delší než jen několik dní, je nutné jej buď zamrazit nebo přikrmit konzervantem.

Hluboké zamrazení aloe vera gelu v něm může poničit cenné dlouhé řetězce polysacharidů a navíc výrazně komplikuje a prodražuje celou logistiku od výrobce k zákazníkům, i samotné užívání gelu.

LR proto používá k zachování čerstvosti aloe vera gelu konzervant - sorbát draselný (E202). Vyrábí se přidáním hydroxidu draselného do kyseliny sorbové a nese označení GRAS (generally recognized as safety), tzn. že je legislativou EU i USA považovaný za bezpečný.

Jestli někteří jiní výrobci komerčně nabízejí aloe vera gel bez konzervantu, potom ho pravděpodobně prohnali pasterací, čímž v něm vše cenné znehodnotili.

Colostrum

Colostrum je mlezivo - prvotní mléko savců, které se tvoří v mléčné žláze matky těsně před porodem.

Je to první tekutina, kterou mládě po narození přijímá. Pomáhá mu ustát nápor virů, bakterií a plísní, které na něj po narození útočí a pomáhá mu vytvořit si vlastní imunitní štít.

Obsahuje již hotové protilátky, aminokyseliny a růstové faktory, které zaručují správný a zdravý vývoj imunitního systému novorozeněte.

Studie prokázaly, že colostrum má stejně blahodárný efekt i na tělo dospělého člověka. Ten si již nepotřebuje imunitní systém budovat, potřebuje ho ale posilovat a držet v rovnováze.

Velmi příznivé účinky má v těchto oblastech:

  • Zvyšuje imunitu - dodává hotové protilátky
  • Zpomaluje stárnutí - obsahuje enzym telomerázy
  • Urychluje regeneraci - dodává vyživující látky
  • Zlepšuje činnost střev - potlačuje záněty
  • Zrychluje růst síly a svalů - obsahuje růstové faktory
  • Zvyšuje výkonnost sportovců - legální doping

Více informací o colostru najdete v knize výrobků.

Názor lékaře: MUDr. Petr Formánek - Colostrum.
Mám na sobě a svých dětech vyzkoušeno, že když začneme při chřipce včas užívat tekuté colostrum a kapsle cistu incanu (každé 4 hodiny 20 ml colostra a 2 kapsle cistu), tak imunitní systém nemoc rychle zvládne.

Chřipka vůbec nepropukne nebo je tak mírná, že jsme do 2 dnů fit.

Začít včas znamená začít při prvních příznacích chřipky, tedy hned při nástupu malátnosti a horečky.

Mějte alespoň jednu lahvičku tekutého colostra a jednu dózu kapslí cistu incanu vždy připravenou v domácí lékárně.

V roce 2007 proběhla v San Valentinu epidemiologická studie vlivu colostra na chřipkové onemocnění se závěrem, že colostrum je proti chřipce asi 3x efektivnější než očkování (zdroj ).
Tekuté colostrum Direct musíte po otevření skladovat vždy v lednici a spotřebovat do cca 16 dnů od otevření. Jinak se začne kazit.

Variantu colostra v kapslích v lednici mít nemusíte.

Vita Aktiv

VitaAktiv je sirup vyrobený z 21 druhů ovoce a zeleniny. Je to přírodní produkt získaný slisováním skutečného ovoce a zeleniny.

Chemicky vyrobené tablety prodávané v lékárně sice obsahují izolované sloučeniny vitamínů, ale chybí jim další sloučeniny, kterými jsou v přírodě vitamíny vždy hojně obklopeny.

Lidské tělo je nastavené na tento koktejl podpůrných látek a díky nim umí přírodní vitamíny mnohem lépe vstřebat a zužitkovat. Proto je VitaAktiv lepší variantou.

Názor lékaře: Prim. MUDr. David Kasal - VitaAktiv, účinný bojovník proti chřipce a nachlazení.
Ano, VitaAktiv můžete ředit. Dejte si ho třeba do džusu nebo šťávy nebo jako polevu na zmrzlinu.

Nelijte ho ale do horkých nápojů, některé cenné látky by to zničilo.

AV kosmetika

Můžete. Spej první pomoci má protibakteriální účinky a pomůže vám v boji s rýmou. Můžete ho takto používat dlouhodobě.

Díky obsaženým bylinkám na podrážděné nosní sliznici trochu pálí.
AV koncentrát velmi vydatně hydratuje pokožku a osobně ho považuji za nejlepší krém z celé AV série. Jeho přirozenou vlastností je, že pokožku mírně stahuje.

Doma to žena řeší tak, že si nanese AV koncentrát na obličej, počká zhruba minutu, než se všechen vpije a potom přes něj nanese BB krém. Pnutí zmizí a pokožka je díky AV koncentrátu skvěle vyživená.

Místo BB krému můžete po vpití AV koncentrátu samozřejmě použít jakýkoli jiný krém na obličej. Výsledkem bude vyživená a pružná pokožka.
S největší pravděpodobností máte alergii na včelí propolis. U citlivých osob se to může při užívání AV krému s propolisem stát.

Vyberte si jiný krém z AV řady, například AV extra bohatý krém na ruce nebo AV tělový balzám.

Zdraví

Na hemoroidy výborně funguje kombinace dvou produktů. Vyrobte si čípky z AV koncentrátu, které si zavádějte 2x denně (ráno a večer) do konečníku a pravidelně pijte aloe vera gel ve variantě Sivera (2x denně 45 ml).

Návod na výrobu čípků: Na malou lžičku nebo na vytvarovanou formičku ve tvaru čípku vytlačte trochu AV koncentrátu a nechte zmrznout.

Po vytažení zmrzlého gelu spodní stranu lžičky nebo formičky rukou zahřejte, aby se zmrzlý koncentrát uvolnil a mohl se zavést do konečníku.

Třeba tady to zafungovalo skvěle: Em. Prim. MUDr. Milan Čarvaš - Hemoroidy.
U hodně malých dětí do 1 roku bych na lupénku nebo atopický ekzém nejdříve vyzkoušel podávat 2x denně 5 ml tekutého colostra vždy společně s polovinou tobolky Probiotic12. Tlumí to projevy autoimunitních nemocí a u batolat to většinou zabírá.

Pokud se během 3 měsíců stav nijak nezlepší, zkuste dítěti dávat 2x denně 5 ml aloe vera gelu.

Na mokvavou pokožku nanášejte AV koncentrát, který ji hloubkově vyživí a mokvavá místa vysuší. Při koupání nepoužívejte kolem postižených míst žádnou kosmetiku, pouze vodu.

Dodatek: Maminka dvouletého dítěte mi zpětně potvrdila, že viditelné zlepšení a nakonec i úplné vyčištění pokožky přineslo až pití aloe vera gelu.

Podobná zkušenost s atopickým ekzémem: Kateřina Schánělová - Vítězství aloe very nad atopickým ekzémem.
Na cukrovku pomáhá pití aloe vera gelu.

Byla provedena 5 let trvající studie na 3 167 diabeticích, kteří dostávali velkou dávku aloe vera gelu (2x denně 100 ml) spolu s 20 g vlákniny psyllium.

Tato terapie zabrala u 94 % z nich - hodnota cukru v krvi se jim již po několika měsících vrátila na normální zdravou úroveň.

Napsal jsem o tom článek ve svém blogu: Cukrovkáři, budete mít radost.
Užívejte dlouhodobě aloe vera gel, který vám posílí imunitu. Celkově budete zdravější a lépe se ubráníte chřipkovému viru.

V chřipkovém období, kdy virus kosí vaše okolí, přidejte k aloi kapsle colostra a kapsle cistu incanu.

Cistus incanus obsahuje cenné polyfenoly, které brání vstupu virů do buněk a zabraňují tak jejich množení.

Colostrum obsahuje už hotové protilátky a velmi rychle vám zvedne imunitu.

V roce 2007 proběhla v San Valentinu epidemiologická studie vlivu colostra na chřipkové onemocnění se závěrem, že colostrum je proti chřipce asi 3x efektivnější než očkování (zdroj ).
Často si stříkejte na postižená místa AV Sprej první pomoci a nanášejte AV koncentrát.

Oba přípravky mají na pokožku velmi hojivé účinky a ideálně se doplňují.

Podívejte se na tuto zkušenost: Em. Prim. MUDr. Milan Čarvaš - Popáleniny.
Napsal jsem o tom velmi podrobný článek na svém blogu: Umíte zatočit s cholesterolem?
Na bolavá kolena a všeobecně na pohybový aparát velmi dobře působí aloe vera gel ve variantě Freedom.

Kromě čistého aloe vera gelu tato varianta navíc obsahuje hydrolyzovaný kolagen z hovězí kůže, chondroitinsulfát, glukosaminsulfát, vitamín C a vitamín E.

Princip účinku spočívá v tom, že aloe vera vám otevře kapilární systém a dopraví hydrolyzovaný kolagen a kloubní výživu přímo do vazů, šlach a chrupavek.

Jestli používáte jiné kolagenové přípravky, tak si vždy vybírejte pouze ty s hydrolyzovaným kolagenem.

Kolagen v přírodním stavu je totiž téměř nestravitelný. Jeho molekuly jsou příliš velké a nemohou se dostat střevní stěnou do krevního oběhu. Takové kolagenové přípravky pak užíváte zbytečně.

Kolagen ve Freedomu je hydrolyzací šetrně rozdělený na menší částečky zvané kolagenové peptidy, které už můžete mnohem snáze vstřebat.

Jako podpůrný prostředek můžete použít ještě AV MSM tělový gel s výtažkem z listů medvědice a extraktem z dubuvé kůry. Rychle se vstřebává a pomáhá ulevit bolavým kloubům z venku.

Podívejte se na tuto zkušenost: Pavel Víšek - Aloe vera Freedom mě zachránila před artroskopií kolene.
Stříkejte si do rány několikrát za den AV Sprej první pomoci a vtírejte AV koncentrát. Až neuvěřitelně to zrychlí hojení.

Dodatek: Honza mi dovolil zveřejnit fotky. Podívejte se.

Používal na to jen Sprej první pomoci, AV koncentrát nechtěl.
Měl jsem zákaznici s tímto problémem (má sestra) a naprosto úžasně jí zabral Sprej první pomoci. Je silně antibakteriální.

Měla opuchlé oči a pocit svědění ji neustále nutil si oči mnout rukama. Tím si do nich neustále zanášela další infekci. Žádná antibiotika od očaře nechtěla.

Na mou radu si několikrát denně stříkala Sprej první pomoci na čistící tampónky a otírala si jimi spojivky a okolí včetně víček. Později si začla do očních koutků stříkat sprej rovnou.

Už druhý den začal pocit svědění ustupovat a po týdnu užívání opuchliny i svědění zcela vymizelo.

Všeobecně

Centrála společnosti LR Health & Beauty sídlí v německém Ahlenu a dnes má pobočky ve 28 zemích světa, včetně ostravské pobočky v ČR.

Na trhu je od roku 1984 a po více než 34 letech se stala jednou z nejvýznamnějších společností přímého prodeje v Evropě.

Evropská asociace přímého prodeje dokonce udělila společnosti LR prestižní ocenění "Společnost roku 2015".

Firma LR se zabývá výrobou vysoce kvalitních doplňků stravy a kosmetiky. Je největším importérem aloe vera gelu v Evropě a v jeho zpracování patří ke světové špičce.

V rámci kosmetiky se ani světové celebrity nebály spojit své jméno s firmou LR. Svůj značkový parfém zde má Bruce Willis, Karolina Kurková nebo třeba Karel Gott.

Lidé se nejčastěji registrují, když chtějí začít užívat aloe vera gel. Registrací získají automatickou slevu 25 % proti cenám v katalogu a výrobky si mohou libovolně kupovat sami přímo v e-shopu firmy LR.

Registrovaní partneři také mohou konzultovat využití LR výrobků na své konkrétní zdravotní potíže přímo s lékaři na infolince LR. Písemně i telefonicky.

Registrace je snadná, nic se za ní neplatí a nejsou s ní spojeny žádné poplatky. Když se vám přestane cokoliv líbit, můžete ji kdykoliv bezplatně ukončit.

Pokud máte podnikavého ducha, můžete navíc jako LR partner využít možnosti s LR podnikat, to znamená prodávat LR výrobky a přivádět nové zákazníky. Když nechcete, tak samozřejmě nijak podnikat nemusíte.

Více informací o registraci najdete zde.
LR výrobky si můžete koupit dvěma způsoby. Buď si je koupíte od stávajících LR partnerů za katalogové ceny nebo se sami stanete LR partnerem a koupíte si je levněji přímo v e-shopu výrobce, tedy firmy LR.

Pokud chcete začít LR výrobky užívat, nejlepší cestou pro vás je registrace u LR. Více informací k registraci naleznete zde.
Určitě chci na stránky do svého blogu přidávat články mnohem častěji - ideálně každý týden. Také chci rychle rozjet vaření. Na to se těším. Pokusím se ve svém tempu "zařadit dvojku".

Vše, co na těchto stránkách najdete, tvořím já sám. Píši všechny texty, programuji stránky a tvořím grafiku. Občas to bohužel nejde tak rychle, jak bych si přál. Polepším se. :-)
Mohou odpovědi zajímat i vaše přátelé? Řekněte jim o tom.

Máte nějakou otázku? Zeptejte se.

Vyplňte prosím všechny kolonky.