Vita Aktiv

Kniha LR výrobků
0 hodnoceníKÓD: 80301
Vita Aktiv

Základní informace

Co je to

Vita Aktiv je koktejl vitamínů z 21 druhů ovoce a zeleniny z ekologicky čistých oblastí. K tomu obsahuje řadu stopových prvků a minerálů, které mají pozitivní vliv na činnost lidského těla.


Je vyrobený z účinného extraktu z červených hroznů, jablek, višní, bezinek, švestek, černého rybízu, ostružin, šípku, červeného rybízu, broskví, trnek, meruněk, jahod, borůvek, malin, citronů, plodů arónové třešně, ostružiníku boysenu, rajčat, rakytníku a karotky.


Všechny extrakty jsou zkombinované tak, aby obsažené vitamíny pokryly 100 % doporučené denní dávky 10 vitamínů, přičemž u vitamínu D, který lidem zejména v zimním období často chybí, je to 200 %.


Dále obsahuje vápník, fosfor, draslík, hořčík, mangan, jód, železo, měď, zinek a selen.


Ve Vita Aktivu nejsou žádná umělá barviva ani konzervační látky.


Jak pomáhá

1

Vitamíny a minerály z Vita Aktivu mají příznivý vliv na kvalitu vlasů, nehtů a pokožky. Posilují imunitní systém a jsou důležité v boji proti infekcím.

2

V létě karotenoidy z Vita Aktivu pomohou k přirozené hnědé barvě pokožky při opalování. Kromě toho mají antioxidační, antimikrobiální a protinádorový účinek.

3

Vita Aktiv je důležitým pomocníkem v těhotenství a při kojení. Díky kyselině listové snižuje pravděpodobnost výskytu vrozené vady miminka a pomocí vitamínu D s vápníkem snižuje riziko výskytu křivice. Dostatek vitamínů ze skupiny B také kojícím maminkám zlepšuje kvalitu mateřského mléka.

4

Vita Aktiv je také ideálním vitamínovým doplňkem stravy pro všechny věkové kategorie a je výborným tipem pro rodiče, jejichž děti dlouhodobě odmítají jíst ovoce a zeleninu.

Obsažené vitamíny

Vitamín D


Vitamín D přispívá k uchování silných a nepoškozených kostí tím, že reguluje hladinu vápníku a fosforu v krvi. Je důležitý i pro imunitu - jeho dlouhodobý nedostatek vede k vyšší náchylnosti k infekcím dýchacích cest a chřipce.


Vitamín E


Vitamín E v těle vychytává škodlivé volné radikály, čímž chrání buňky před oxidačním stresem a stárnutím. Zlepšuje plodnost, hojení ran a snižuje riziko infarktu. Jeho dlouhodobý nedostatek může vést až k neplodnosti.


Vitamín B1 - thiamin


Vitamín B1 příznivě působí na nervový systém a snižuje únavu. Jeho dlouhodobý nedostatek se projevuje vyčerpaností, později depresemi a zmateností.


Vitamín B2 - riboflavin


Vitamín B2 je potřebný pro zdravou kůži, oči a srdce. Jeho dlouhodobější nedostatek se projevuje zánětem ústních koutků, zánětem rtů nebo jazyka, záněty spojivek a světloplachostí.


Vitamín B3 - niacin


Vitamín B3 pomáhá uvolňovat energii z potravy. Jeho nedostatek se projevuje nespavostí a nechutenstvím, vážný nedostatek způsobuje nemoc pelagru (poruchy zažívání a demenci).


Vitamín B5 - kyselina pantothenová


Vitamín B5 zlepšuje kvalitu kůže, vlasů i nehtů a je nezbytný pro udržení správné komunikace mezi mozkem a nervovým systémem. Jeho nedostatek snižuje odolnost vůči infekcím, zhoršuje akné a způsobuje křeče v nohách.


Vitamín B6 - pyridoxin, pyridoxal a pyridoxamin


Vitamín B6 je potřebný pro přeměnu zásoby cukrů v játrech a svalech na energii. Jeho nedostatek se projevuje zapomnětlivostí a samovolným cukáním víček.


Vitamín B7 - biotin


Vitamín B7 omezuje lámání nehtů a vypadávání vlasů. Pomáhá vstřebávat vitamín B9 a B12. Jeho nedostatek se projevuje vypadáváním vlasů, slabostí a sníženou chutí k jídlu.


Vitamín B9 - kyselina listová


Vitamín B9 pomáhá při tvorbě genetického materiálu - DNA a RNA. Velmi důležitý je během těhotenství, protože napomáhá dělení buněk a podporuje růst plodu a růst tkání jeho nervové soustavy. Dlouhodobý nedostatek kyseliny listové způsobuje poruchy růstu, neplodnost a poškození červených krvinek.


Vitamín B12 - kobalamin


Vitamín B12 zlepšuje paměť, podporuje koncentraci, snižuje riziko vzniku srdečních chorob a posiluje krvetvorbu. Jeho dlouhodobý nedostatek se projevuje zhoršováním paměti, snižováním duševní výkonnosti, horší svalovou koordinací, třesem a mravenčením v končetinách.

Dávkování

Obsah lahvičky: 150 ml = 30 dnů pravidelného užívání


Užívejte 1x denně 1 odměrku naplněnou po rysku (5 ml) během jídla nebo po jídle. Můžete si Vita Aktiv také namíchat jako střik s vodou, přidat do jogurtu nebo třeba do zmrzliny. Před použitím lahvičku lehce protřepejte.


Lidé s onkologickým onemocněním, s poruchami příjmu potravy (anorexie) nebo s poruchami vstřebávání živin (Crohnova choroba a podobně) mohou denní dávku zdvojnásobit.

Skladování

Uzavřenou lahvičku skladujte na místě bez zdroje sálavého tepla a přímého slunečního záření, vždy při teplotě do 25 °C.


Po otevření lahvičku dobře uzavřete, skladujte v chladničce a spotřebujte do 5 týdnů od otevření.

Složení

Koncentráty ze šťávy z ovoce a zeleniny (95 %, jmenovitě z: červených hroznů, jablek, višní, bezinek, černého rybízu, šípků, jahod, ostružin, karotky, trnek, borůvek, arónových třešní, švestek, červeného rybízu, rakytníku, citronů, broskví, meruněk, malin, malinoostružiníku), glukóza, rajčatový koncentrát, vitamin E, emulgátor (slunečnicový lecitin), niacin, kyselina pantotenová, vitamin B12, biotin, vitamin D, vitamin B6, thiamin, riboflavin, kyselina listová.

Obsažené vitamíny

Vitamín v 5 ml
Vitamín D3 10,0 µg (200 %)*
Vitamín E (α-TE) 12,0 mg (100 %)*
Thiamin (B1) 1,1 mg (100 %)*
Riboflavin (B2) 1,4 mg (100 %)*
Vitamín B6 1,4 mg (100 %)*
Vitamín B12 2,5 µg (100 %)*
Niacin (B3) 16,0 mg (100 %)*
Kyselina listová (B9) 200,0 µg (100 %)*
Kyselina pantotenová (B5) 6,0 mg (100 %)*
Biotin (B7) 50,0 µg (100 %)*

* Doporučená denní dávka

Komentáře

Martin Bartoň, 6.4.2017

K tomuto výrobku zatím nebyl vložený žádný komentář. Buďte první, kdo ho napíše.

Přidat komentář

Váš komentář se zde nezobrazí ihned, ale až po nějaké době.

Vyplňte prosím všechny kolonky

To zní dobře. Chci to vyzkoušet.

Koupit výrobek

Další doplňky stravy: