Reishi Plus

Kniha LR výrobků
0 hodnoceníKÓD: 80331
Reishi Plus

Základní informace

Co je to

V dóze jsou kapsle s extraktem a práškem z vysoce ceněné léčivé houby reishi, která je vyhledávaná pro své výrazné protinádorové vlastnosti.


Léčivá houba reishi má v čínské bylinné medicíně tradici již 4 000 let a je nazývána "houbou dlouhověkosti". V Japonsku a Číně je oficiálně schváleným lékem, který se využívá jako doplněk onkologické léčby u řady nádorových onemocnění.


LR zpracovává červenou reishi pěstovanou na dlouhých dubových špalcích. Výsledkem je houba s vysokým obsahem polysacharidů - zhruba 30 %.


V kapsli je kombinovaný silný extrakt získaný louhováním horkou vodou a alkoholem a také jemný prášek získaný mletím houby. V jedné kapsli tak získáte výhodu obou metod zpracování.


Jak pomáhá

1

Reishi má schopnost vyrovnávat nevyváženost v těle a tím ho uzdravovat. Její dlouhodobé užívání nebo aplikace při léčebných kúrách zlepšuje funkci imunitního systému, napomáhá zotavení lidem v celkově špatné kondici, hraje významnou roli v pomocné terapii při rakovině žaludku, střev, jater a slinivky břišní a zmírňuje následky chemoterapie.

2

Reishi působí silně protinádorově. Omezuje dělení nádorových buněk a vrůstání nových cév do nádorů. Podporuje bílé krvinky a programově nutí nádorové buňky k jejich buněčné smrti - apaptóze.

3

Reishi působí proti růstu a množení škodlivých bakterií. Zviditelňuje také patogeny imunitnímu systému, aby je mohl identifikovat a zničit.

4

Reishi má také protizánětlivé a antialergické účinky, pomáhá tělu zbavovat se toxinů a díky antioxidačním schopnostem zpomaluje projevy stárnutí. Snižují také hladinu cholesterolu a krevní tlak.

5

Kromě ceněných triterpenů a polysacharidů obsahuje reishi také látku lanostan s protialergickými účinky, manitol snižující otoky, polyfenoly vychytávající volné kyslíkové radikály, kumariny, měď, zinek, mangan, draslík, hořčík a vitamíny skupiny B.

6

Reishi obsahuje i velmi vzácné organické sloučeniny germania, které zvyšují schopnost krve absorbovat kyslík až na jeden a půl násobek.

Dávkování

Obsah dózy: 30 kapslí = 30 dnů pravidelného užívání


Užívejte 1x denně 1 kapsli a zapíjejte vodou.


Lidé s onkologickým onemocněním mohou užívat až 3x denně 3 kapsle. Pro zesílení účinku je vhodné pít také aloe vera gel.

Skladování

Uzavřenou dózu skladujte v suchu a ve stínu.

Složení

Extrakt z houby reishi (48 %), prášek z houby reishi (20 %), obal kapsle (hydroxypropylemethylcelulóza), vitamin C (12 %), protispékavé látky (soli hořčíku jedlých mastných kyselin), barvivo (oxid titaničitý).


Jedna kapsle obsahuje 240 mg extraktu z reishi (získaný postupným louhováním horkou vodou a alkoholem) a 100 mg prášku z reishi (získaný velmi jemným mletím). Obsah polysacharidů je kolem 30 %.

Obsažené živiny

Nutriční hodnoty v 1 kapsli
Energetická hodnota (kJ/kcal) 2,6/0,6
Tuky < 0,01 g
Sacharidy 0,12 g
Bílkoviny 0,03 g
Vitamín C 60 mg (75 %)*

* Doporučená denní dávka

Zajímavosti

1

Reishi je japonské jméno houby, Číňané ji říkají Ling Zhi, latinský název je Ganoderma lucidum a česky jí říkáme lesklokorka lesklá.

2

V čínské a japonské kultuře byla touha po houbě reishi prodlužující život vždy velmi intenzivní, a platí to dodnes. V minulosti to byl zázračný lék vládců a jeho užívání bylo výsadou pouze císařů.

3

Ve volné přírodě roste houba reishi jen na odumřelých stromech s tvrdým dřevem. Často je třeba zkontrolovat až 100 000 starých stromů, aby se našlo pár hub. Uměle se jí ve vysoké kvalitě podařilo vypěstovat až v roce 1968 japonsko-čínskému týmu vědců a mykologů. Teprve od té doby je dostupná široké veřejnosti.

4

Nejvyšší kvalitu má v Japonsku pěstované červené reishi - japonská vláda pro její pěstování zavedla přísná pravidla.

5

Mniši v taoistických klášterech užívali reishi před meditací pro její schopnost uklidňovat duši. Hojně ji užívají i šerpové, neboť jim umožňuje lépe zvládat vysokou nadmořskou výšku v Himalájích.

LR a reishi:

1

Prášek z reishi získává LR velmi jemným mletím sušené houby. Čím je prášek jemnější, tím lépe ho lidské tělo využije. Buněčné stěny hub se skládají z chitinu, který neumí lidské tělo rozložit. Bez dokonalého namletí by nezužitkovalo účinné látky.

2

Extrakt z reishi získává LR louhováním prášku horkou vodou a alkoholem. Tím se z reishi vylouhují polysacharidy a triterpeny ve vysoké koncentraci, ale zničí se část vitamínů a stopových prvků.

3

LR dává do kapsle extrakt i prášek, aby zajistilo výhody obou metod zpracování.

Komentáře

Martin Bartoň, 6.4.2017

K tomuto výrobku zatím nebyl vložený žádný komentář. Buďte první, kdo ho napíše.

Přidat komentář

Váš komentář se zde nezobrazí ihned, ale až po nějaké době.

Vyplňte prosím všechny kolonky

To zní dobře. Chci to vyzkoušet.

Koupit výrobek

Další doplňky stravy: