ProBalance

Kniha LR výrobků
0 hodnoceníKÓD: 80102
ProBalance

Základní informace

Co je to

ProBalance jsou tablety, které podporují rovnováhu kyselin a zásad v těle. Obsahují vzájemně vyvážený poměr minerálů, které snižují škodlivé překyselení organismu.


Hlavními důvody vzniku překyselení jsou stres a stravovací návyky - minimum zásadotvorné stravy (zelenina) a přebytek kyselinotvorné stravy (maso, rafinovaný cukr, pečivo z bílé mouky a alkohol).


Překyselení těla se nejčastěji na venek projevuje žaludečními obtížemi, pálením žáhy, bolestmi kloubů, svalovými křečemi, chronickou únavou, bolestmi hlavy a různými kožními problémy.


Dlouhodobé mírné překyselení je rizikovým faktorem pro rozvoj srdečně cévních potíží i nádorových onemocnění.


Tablety ProBalance jsou bez lepku, laktózy a živočišných přísad.


Jak pomáhá

Chronické mírné překyselení se v průběhu let rozvine u 90 % lidí, proto je v současnosti považováno za jednu z civilizačních chorob.


1

ProBalance svým minerálním působením snižuje překyselení, čímž snižuje riziko rozvoje dalších nemocí, zejména nádorových a cévních.

2

ProBalance snížením překyselení zlepšuje oběh krve - červené krvinky v kyselém prostředí ztrácejí svoji elasticitu, tuhnou a špatně se protahují kapilárami.

3

Minerály z ProBalancu zpevňují vlasy a zuby, mírní pálení žáhy a omezují růst kvasinek.

4

ProBalance zlepšuje ekzém - překyselené tělo se snaží zbavit kyselin a vylučuje je i potem. Kyselý pot dráždí pokožku, čímž vždy zhoršuje ekzém.


Chronické překyselení

Rovnováha kyselin a zásad v těle


Rovnováha kyselin a zásad v těle znamená optimální poměr mezi kyselinami a zásadami ve tkáních. Tento optimální poměr je v různých oblastech těla rozdílný a je nezbytný pro práci enzymů při všech životně důležitých biochemických reakcích.


Příkladem je zažívací trakt. V žaludku je při trávení velmi kyselé prostředí s pH kolem 2 a o pár centimetrů dále, ve dvanácterníku a tenkém střevě, musí tělo pro správné trávení naopak vytvořit zásadité prostředí s pH kolem 8.


Krevní pH je zase velmi přísně regulováno kolem hodnoty 7,35 (mírně zásadité). Tělo se o to stará několika "nárazníkovými systémy", tzv. pufry. Snížení pH krve pod 7 nebo naopak zvýšení nad 7,6 je pro člověka smrtelné.


Překyselení a medicína


Moderní medicína se zabývá a umí velmi dobře vyřešit náhlé výkyvy hodnot pH, které akutně ohrožují pacienta na životě.


Takřka vůbec se ale nezabývá dlouhodobým vlivem mírného překyselení, které je výsledkem vlivu nezdravého způsobu života v současném západním životním stylu.


A právě toto chronické mírné překyselení se v průběhu let rozvine u devadesáti procent lidí západního světa a stává se jednou z nejnebezpečnějších civilizačních chorob.


Dlouhodobým působením takového překyselení se snadněji rozvíjejí závažná onemocnění, jako je rakovina, cukrovka, vysoký krevní tlak se svými komplikacemi (například mrtvicí), Parkinsonova a Alzheimerova choroba a řídnutí kostí (osteoporóza).


Názor, že se rakovinným buňkám mnohem lépe daří v kyselém prostředí, zastával také Dr. Otto Heinrich Warburg, lékař, biochemik a nositel Nobelovy ceny.


Co je příčinou chronického mírného překyselení


Hlavní příčinou chronického mírného překyselení jsou hlavně stravovací návyky. Jíme nadbytek kyselinotvorných jídel a velmi málo zásadotvorné stravy.


Nadbytečný příjem masa, rafinovaného bílého cukru a alkoholu společně s nízkou nebo žádnou konzumací zásadotvorné zeleniny a ovoce a nízkým příjmem minerálů dochází k přetížení a postupnému vyčerpání ochranných "nárazníkových systémů" těla.


A právě vyčerpání těchto systému ochrany vede k rozvoji chronického překyselení.


Toto překyselení je navíc značně zvyšováno zamořením životního prostředí průmyslovými jedy, kyselými dešti a permanentním psychickým stresem.


Co se děje v těle při překyselení


Když tělo nestíhá kyseliny vylučovat, snaží se je alespoň neutralizovat pomocí minerálů na soli a ty pak někam ukládat. Jako jejich skladiště bohužel používá základní mezibuněčnou hmotu.


Tato mezibuněčná hmota obklopuje všechny buňky a probíhá přes ni veškerý transport živin a kyslíku z krevních kapilár do buněk. Opačným směrem zase probíhá transport odpadních látek buněčného metabolizmu zpět do krve.


Ukládání škodlivých kyselin a jejich solí do této velmi důležité transportní cesty pak způsobuje nedostatečnou výživu buněk. To má za následek vážné narušení zdraví.


Překyselení tkání vede ke zpomalení a někdy až k zástavě oběhu krve v těch nejjemnějších kapilárách.


Červené krvinky, které rozvádějí do tkání životně důležitý kyslík, mají podobu malého kotouče o průměru 7,5 mikrometru. Při rovnováze kyselin a zásad díky své elasticitě prolezou i vlásečnicemi o průměru od 3 do 4 mikrometrů.


Jestliže se však červené krvinky ocitnou v kyselejším prostředí, ztratí svoji elastičnost, ztuhnou a již nejsou schopny se protáhnout úzkými kapilárami.


To je problém, protože to vede k nedostatku kyslíku v oblastech za těmito kapilárami. Neodtéká ani kysličník uhličitý, který buňky produkují při výrobě energie. Ten se ve tkáních změní na kyselinu uhličitou a vše se stává ještě kyselejší.


Přesně toto jsou ideální podmínky, ve kterých mohou vznikat a přežívat nádorové buňky. Probíhá-li tento proces v srdeční nebo mozkové tkáni, vede to k rozvoji srdeční nebo mozkové příhody.


Tělo se samozřejmě této neprůchodnosti kapilár brání všemi prostředky. Zvyšuje systémový krevní tlak a zároveň na neutralizaci kyselin využívá zásoby minerálů uložené v různých orgánech, například v kostech, zubech, vlasech a tak podobně.


Tím dochází k odmineralizování těchto orgánů a postupnému "rozebírání" těla zevnitř.


Omezení látkové výměny na buněčné úrovni a odmineralizování orgánů se začne brzy projevovat jako soubor různých zdravotních problémů.


Přicházejí žaludeční obtíže, pálení žáhy, bolesti kloubů a svalů, svalové křeče, osteoporóza, chronická únava, zvýšený krevní tlak, poruchy srdečního rytmu, poruchy spánku, bolesti hlavy, kožní problémy a celulitida.


Kyselé prostředí v ústech a v tenkém a tlustém střevě navíc podporuje růst kvasinek a plísní. To snižuje imunitu a vede k rozvoji zánětů a projevům alergie.


Jak se zbavit překyselení


Jak se tedy zbavit a hlavně preventivně předcházet chronickému překyselení?


Je třeba dodat tělu minerály. Tuto úlohu velmi dobře zvládne přípravek ProBalance.


Dále je vhodné zamezit vzniku stavu s převahou kyselin. To znamená snížit přísun cukru a soli, pít čistou vodu bez bublinek, jíst více zeleniny a ovoce, snížit konzumaci alkoholu a tabáku a vyhýbat se zbytečnému stresu.


Dáte si tím dar delšího mládí a ve vyšším věku zdraví a vitalitu. A to je jeden z nejkrásnějších darů.

Dávkování

Obsah dózy: 360 tablet = 30 dnů pravidelného užívání


Užívejte 3x denně 4 tablety nebo 2x denně 6 tablet po jídle. Zapijte vodou. Až dosáhnete hodnotu pH odpolední moči kolem 7, snižte dávkování na udržovací dávku 2x denně 2 tablety.

Skladování

Uzavřenou dózu skladujte v suchu a ve stínu.

Použití pH proužků

Pro zjištění míry svého překyselení si pořiďte testovací lakmusové papírky. Není to sice ideální metoda, ale v domácích podmínkách asi nic lepšího nevymyslíte.


Suchými prsty odtrhněte lakmusový papírek pro měření pH a ponořte ho na 1 vteřinu do kelímku s močí nebo ho rovnou počůrejte.


Podle hodnoty pH změní proužek na navlhčeném místě svou barvu. Počkejte cca 1 minutu a porovnejte barvu s barevnou stupnicí.


Uprostřed dne se optimální hodnota pH moči pohybuje mezi 6,8 až 7,2. Nižší hodnota značí překyselení.


Složení

Hydrogenuhličitan sodný, uhličitan vápenatý, plnidlo (sorbitol), plnidlo (mikrokrystalická celulóza), uhličitan hořečnatý, citrát draselný, citrát sodný, hydrogenuhličitan draselný, citrát hořečnatý, citrát vápenatý, maltodextrin, kukuřičný škrob, separátor (oxid křemičitý a soli hořčíku jedlých mastných kyselin), glukonát měďnatý, chlorid chromitý, molybdát sodný.

Obsažené minerály

Minerály ve 12 tabletách
Draslík 300 mg (15 %)*
Hořčík 200 mg (53 %)*
Vápník 695 mg (87 %)*
Sodík 550 mg
Měď 453 µg (45 %)*
Chrom 60 µg (150 %)*
Molybden 80 µg (160 %)*

* Doporučená denní dávka


Význam obsažených minerálů

Draslík


Draslík pomáhá přeměnit cukry na energii a spolu se sodíkem zajišťuje správné hospodaření s tělesnou vodou.


Nedostatek draslíku se začne projevovat svalovou slabostí, únavou a zmateností, dlouhodobý výrazný nedostatek může vyvolat poruchu srdečního rytmu a paralýzu střev.


Hořčík


Hořčík snižuje podráždění, nervozitu a zmírňuje deprese. Je nezbytný pro činnost svalů a nervů, pro správnou stavbu kostí a pro zdravý oběhový systém. Ženám snižuje potíže spojené s premenstruálním syndromem.


Nedostatek hořčíku se projevuje podrážděností, nespavostí, náladovostí, špatným trávením, bušením srdce nebo arytmiemi. Nedostatek hořčíků zhoršuje průběh prakticky každé nemoci.


Aby tělo hořčík přijalo, musí se podávat společně s vápníkem.


Vápník


Vápník je nezbytný pro pevnost kostí a zubů, pro zdravé srdce, svaly i nervovou soustavu. Pro správné využití vápníku musí být v těle i hořčík a pro jeho ukládání do kostí a zubů zase vitamín D.


Nedostatek vápníku se projevuje lámavostí kostí a obtížným hojením zlomenin.


Sodík


Sodík je hnací silou všech životně důležitých pochodů v těle a podporuje zvyšování celkové aktivity. Jeho spotřeba v těle výrazně stoupá při vyšší tělesné zátěži. Společně s draslíkem reguluje rovnováhu vody v těle.


Vyskytuje se v kuchyňské soli a jeho nedostatkem zřejmě trpět nebudete.


Měď


Měď pomáhá chránit tkáně před poškozením. Využívá se při tvorbě kolagenu a elastinu - základními stavebními kameny kostí, kůže a pojivových tkání.


Nedostatek mědi se projevuje chudokrevností, ztrátou pigmentu, vypadáváním vlasů a horší kvalitou kostí a vaziva.


Chrom


Trojmocný chrom tlumí chuť na sladké potraviny a pomáhá stabilizovat hladinu tuků a cukru v krvi.


Dlouhodobý nedostatek chromu zhoršuje již existující cukrovku. U dětí zpomaluje nedostatek chromu růst.


Molybden


Molybden ovlivňuje využití zásob železa v těle a je důležité pro nervový systém a mozek. Významnou roli hraje při prevenci zubního kazu a jeho přítomnost zvyšuje tvrdost zubní skloviny.


Nedostatek molybdenu může vést k anémii (chudokrevnosti), přispívá k zvýšenému výskytu záchvatů astmatu, zvýšené kazivosti zubů a zhoršení ochrany proti infekci močového měchýře.

Zajímavosti

1

Na vývoji a složení PraBalancu se podílel Dr. Müller-Wohlfahrt, což je bývalý hlavní lékař fotbalového klubu Bayern Mnichov a německé fotbalové reprezentace.

3

ČR je stále velmocí kyselých dešťů. PH deště by mělo být kolem 6, ale dnes ho máme pouze lehce nad 4. V devadesátých letech, před odsířením uhelných elektráren, to často bylo dokonce pod 4. V kyselé půdě dochází k úhynu lesů a plodiny vypěstované v kyselé půdě v sobě mají málo minerálů. Bez minerálů se v nich tvoří méně vitamínů.

3

Připomínám školní vědomosti z chemie - pH není lineární, ale logaritmická stupnice. To znamená, že když se například změní pH vaší moči ze 7 na 6, nestane se jen o trochu kyselejší, je 10x kyselejší.

Komentáře

Martin Bartoň, 6.4.2017

K tomuto výrobku zatím nebyl vložený žádný komentář. Buďte první, kdo ho napíše.

Přidat komentář

Váš komentář se zde nezobrazí ihned, ale až po nějaké době.

Vyplňte prosím všechny kolonky

To zní dobře. Chci to vyzkoušet.

Koupit výrobek

Další doplňky stravy: