Freedom Plus

Kniha LR výrobků
0 hodnoceníKÓD: 80190
Freedom Plus

Základní informace

Co je to

Kapsle Freedom Plus obsahují výživné látky důležité pro klouby - glukosaminsulfát a chondroitinsulfát - spolu s vitamínem E, vitamínem D a manganem.


Tyto výživné látky pozitivně ovlivňují výstavbu a regeneraci poškozených chrupavek a posilují kolagenová vlákna. Povzbuzují obnovu kloubního mazu a buněk ve chrupavce. To prospívá nejen aktivním sportovcům, kteří intenzivně zatěžují své klouby, ale i lidem s artrózou.


Jedná se o ideální doplněk k Aloe vera drinking gelu Freedom.


Dávkování

Obsah balení: 60 kapslí = 30 dnů pravidelného užívání


Užívejte 2x denně 1 kapsli po jídle a zapíjejte sklenicí vody.

Kontraindikace

Neužívejte přípravek Freedom Plus, pokud máte alergii na korýše.

Skladování

Uzavřené balení skladujte v suchu a ve stínu.

Složení

Glukosaminsulfát, želatina, chondroitinsulfát, vitamín E, glukonát manganu, dělící prostředek (soli hořčíku jedlých mastných kyselin), vitamín D, barvivo (oxid titaničitý).

Obsažené živiny

Nutriční hodnoty ve 2 kapslích
Energetická hodnota (kJ/kcal) 3,6/0,8
Tuky < 0,01 g
Sacharidy < 0,01 g
Bílkoviny 0,2 g
Vitamín E 10 mg (83 %)*
Vitamín D 2,5 µg (50 %)*
Mangan 1 mg (50 %)*
Glukosamin-sulfát 675 mg
Chondroitin-sulfát 100 mg

* Doporučená denní dávka

Účinné látky

Glukosamin-sulfát

Glukosamin-sulfát má příznivé účinky proti bolesti a zánětu při artróze kloubů. Na rozdíl od analgetik má opožděný nástup účinku - projeví se až po 4 až 6 týdnech pravidelného užívání, ale po vysazení účinek obvykle ještě několik měsíců přetrvává.

Pozitivní výsledky byly nalezeny při podávání glukosamin-sulfátu u pacientů s artrózou kolenních kloubů, kdy dochází ke statisticky významnému snížení bolestivosti, zlepšení funkčního stavu kloubů a byly též pozorovány pozitivní změny na chrupavce pomocí rentgenové kontroly. Zaznamenán byl také příznivý efekt u artrózy páteře.

Chondroitin-sulfát

Chondroitin-sulfát je u lidí fyziologickou součástí kloubní chrupavky a vyskytuje se také v kostech, rohovce, kůži a cévních stěnách.

V klinických studiích byl potvrzen jeho příznivý efekt u artrózy kolen a kyčlí, kdy docházelo k významnému snížení klidové bolestivosti a ke zlepšení ranní ztuhlosti. Chondroitin-sulfát má také prokázaný efekt u artrózy rukou.

Mangan

Mangan patří mezi esenciální stopové prvky. Podílí se na transportu kolagenu v těle. Nedostatek manganu vede k poruše růstu a deformacím chrupavek.

Vitamín D

Vitamín D přispívá k uchování silných a nepoškozených kostí tím, že reguluje hladinu vápníku a fosforu v krvi. Je důležitý i pro imunitu - jeho dlouhodobý nedostatek vede k vyšší náchylnosti k infekcím dýchacích cest a chřipce.

Vitamín E

Vitamín E v těle vychytává škodlivé volné radikály, čímž chrání buňky před oxidačním stresem a stárnutím. Zlepšuje plodnost, hojení ran a snižuje riziko infarktu. Jeho dlouhodobý nedostatek může vést až k neplodnosti.

Komentáře

Martin Bartoň, 6.4.2017

K tomuto výrobku zatím nebyl vložený žádný komentář. Buďte první, kdo ho napíše.

Přidat komentář

Váš komentář se zde nezobrazí ihned, ale až po nějaké době.

Vyplňte prosím všechny kolonky

To zní dobře. Chci to vyzkoušet.

Koupit výrobek

Další doplňky stravy: