Figuactiv karamelové tyčinky

Kniha LR výrobků
0 hodnoceníKÓD: 80272
Figuactiv karamelové tyčinky

Základní informace

Co je to

Figuactiv tyčinky s karamelovou příchutí jsou pečlivě sestavený potravinový doplněk.


Tyčinky jsou ideální na výlety, kde nemáte čas ani prostor na přípravu Figuactiv koktejlu nebo polévky. Jedna tyčinka v rámci propracované LR redukční diety představuje náhradu za plnohodnotné zdravé jídlo.


Základem LR diety je plnohodnotná náhrada hlavního jídla výrobkem z řady Figuactiv - ať už ve formě koktejlů, polévek, müsli nebo tyčinek.


Figuactiv výrobky obsahují veškeré důležité živiny, ale minimum kalorií. To nutí tělo intenzivně spalovat tuky bez hladovění.


Dávkování

Obsah balení: 6 tyčinek po 60 g = 6 porcí


Nahraďte jedno až dvě hlavní jídla denně tyčinkou Figuactiv.


Výrobek není vhodný pro děti. Je určen pouze dospělým.

Skladování

Uzavřené balení skladujte v suchu, ve stínu a na chladnějším místě. Po rozbalení tyčinku ihned spotřebujte.

Složení

Glukózový sirup, sojové vločky (sojová proteinový izolát, rýžová mouka, extrakt ze sladového ječmene, sůl), mléčná čokoláda (cukr, kakaové máslo, sušené plnotučné mléko, kakaová hmota, emulgátor (sojový lecitin), aroma), oligofruktózový sirup, sojový proteinový izolát, práškový tuk (sojový olej, maltodextrin, mléčné bílkoviny, emulgátor (sojový lecitin)), zvlhčující látka (glycerin), máslovo-karamelové vločky (cukr, glukózový sirup, máslový tuk, kuchyňská sůl, emulgátor (sojový lecitin), aroma), palmový olej, fosforečnan draselný, aroma, trifosforečnan vápenatý, emulgátor (sojový lecitin), maltodextrin, hydroxid hořčíku, kyselina L-askorbová, kuchyňská sůl, difosfát železa, nikotinamid, DL-alfa-tokoferol, oxid zinečnatý, kalcium D-pantotenát, síran manganatý, uhličitan měďnatý, cholekalciferol, pyridoxinhydrochlorid, riboflavin, thiaminmononitrát, retinylacetát, kyselina listová, jodid sodný, seleničitan sodný, D-biotin, kyanokobalamin.

Obsažené živiny

Nutriční hodnoty 1 tyčinka
Energetická hodnota (kJ/kcal) 950/226
Tuky 7,1 g
      - z toho nasycené MK 3,1 g
      - z toho vícenásobně nenasycené MK 1,4 g
Sacharidy 24,0 g
      - z toho cukr 11,0 g
Vláknina 5,2 g
Bílkoviny 15,0 g
Sůl 0,6 g

Obsažené vitamíny

Vitamíny 1 tyčinka
Vitamín A (RE) 265 µg (33 %)*
Vitamín D3 1,5 µg (30 %)*
Vitamín E (TE) 5,1 mg (43 %)*
Vitamín C 40 mg (50 %)*
Thiamin 0,4 mg (36 %)*
Riboflavin 0,6 mg (43 %)*
Niacin (NE) 5,9 mg (37 %)*
Vitamín B6 0,5 mg (36 %)*
Kyselina listová 86 µg (43 %)*
Vitamín B12 0,5 µg (20 %)*
Biotin 18 µg (36 %)*
Kyselina pantotenová 1,2 mg (20 %)*

* Doporučená denní dávka

Význam vitamínů

Vitamín A - retinol

Vitamín A zlepšuje vidění za šera a správné rozeznávání barev. Pozitivně působí i na spermie a vajíčka. Jeho nedostatek způsobuje šeroslepost a bolesti očí při přechodu ze tmy na světlo, snižuje potenci a zvyšuje sklon k zánětům.

Vitamín D

Vitamín D přispívá k uchování silných a nepoškozených kostí tím, že reguluje hladinu vápníku a fosforu v krvi. Je důležitý i pro imunitu - jeho dlouhodobý nedostatek vede k vyšší náchylnosti k infekcím dýchacích cest a chřipce.

Vitamín E - tokoferol

Vitamín E v těle vychytává škodlivé volné radikály, čímž chrání buňky před oxidačním stresem a stárnutím. Zlepšuje plodnost, hojení ran a snižuje riziko infarktu. Jeho dlouhodobý nedostatek může vést až k neplodnosti.

Vitamín C

Vitamín C posiluje imunitní systém, stimuluje tvorbu bílých krvinek, vývoj kostí, zubů a chrupavek a podporuje růst tkání. Jeho dlouhodobý nedostatek se projevuje menší pevností cévních stěn, krvácivostí, zhoršením vaziva, vykláním zubů a zhoršením imunity.

Vitamín B1 - thiamin

Vitamín B1 příznivě působí na nervový systém a snižuje únavu. Jeho dlouhodobý nedostatek se projevuje vyčerpaností, později depresemi a zmateností.

Vitamín B2 - riboflavin

Vitamín B2 je potřebný pro zdravou kůži, oči a srdce. Jeho dlouhodobější nedostatek se projevuje zánětem ústních koutků, zánětem rtů nebo jazyka, záněty spojivek a světloplachostí.

Vitamín B3 - niacin

Vitamín B3 pomáhá uvolňovat energii z potravy. Jeho nedostatek se projevuje nespavostí a nechutenstvím, vážný nedostatek způsobuje nemoc pelagru (poruchy zažívání a demenci).

Vitamín B6 - pyridoxin, pyridoxal a pyridoxamin

Vitamín B6 je potřebný pro přeměnu zásoby cukrů v játrech a svalech na energii. Jeho nedostatek se projevuje zapomnětlivostí a samovolným cukáním víček.

Vitamín B9 - kyselina listová

Vitamín B9 pomáhá při tvorbě genetického materiálu - DNA a RNA. Velmi důležitý je během těhotenství, protože napomáhá dělení buněk a podporuje růst plodu a růst tkání jeho nervové soustavy. Dlouhodobý nedostatek kyseliny listové způsobuje poruchy růstu, neplodnost a poškození červených krvinek.

Vitamín B12 - kobalamin

Vitamín B12 zlepšuje paměť, podporuje koncentraci, snižuje riziko vzniku srdečních chorob a posiluje krvetvorbu. Jeho dlouhodobý nedostatek se projevuje zhoršováním paměti, snižováním duševní výkonnosti, horší svalovou koordinací, třesem a mravenčením v končetinách.

Vitamín B7 - biotin

Vitamín B7 omezuje lámání nehtů a vypadávání vlasů. Pomáhá vstřebávat vitamín B9 a B12. Jeho nedostatek se projevuje vypadáváním vlasů, slabostí a sníženou chutí k jídlu.

Vitamín B5 - kyselina pantothenová

Vitamín B5 zlepšuje kvalitu kůže, vlasů i nehtů a je nezbytný pro udržení správné komunikace mezi mozkem a nervovým systémem. Jeho nedostatek snižuje odolnost vůči infekcím, zhoršuje akné a způsobuje křeče v nohách.

Obsažené minerály

Minerály 1 tyčinka
Sodík 248 mg
Draslík 505 mg (25 %)*
Vápník 223 mg (28 %)*
Fosfor 413 mg (59 %)*
Hořčík 53 mg (14 %)*
Železo 7,2 mg (51 %)*
Zinek 3,9 mg (39 %)*
Měď 0,6 mg (60 %)*
Mangan 0,5 mg (25 %)*
Selen 25 µg (45 %)*
Jód 63 µg (42 %)*

* Doporučená denní dávka

Význam minerálů

Sodík

Sodík je hnací silou všech životně důležitých pochodů v těle a podporuje zvyšování celkové aktivity. Jeho spotřeba v těle výrazně stoupá při vyšší tělesné zátěži. Společně s draslíkem reguluje rovnováhu vody v těle.

Vyskytuje se v kuchyňské soli a jeho nedostatkem zřejmě trpět nebudete.

Draslík

Draslík pomáhá přeměnit cukry na energii a spolu se sodíkem zajišťuje správné hospodaření s tělesnou vodou.

Nedostatek draslíku se začne projevovat svalovou slabostí, únavou a zmateností, dlouhodobý výrazný nedostatek může vyvolat poruchu srdečního rytmu a paralýzu střev.

Vápník

Vápník je nezbytný pro pevnost kostí a zubů, pro zdravé srdce, svaly i nervovou soustavu. Pro správné využití vápníku musí být v těle i hořčík a pro jeho ukládání do kostí a zubů zase vitamín D.

Nedostatek vápníku se projevuje lámavostí kostí a obtížným hojením zlomenin.

Fosfor

Fosfor je spolu s vápníkem jedním ze stavebních kamenů kostí a zubů a potřebují ho červené krvinky. Jeho nedostatek povede k lámavosti kostí a ztuhlým kloubům.

Hořčík

Hořčík snižuje podráždění, nervozitu a zmírňuje deprese. Je nezbytný pro činnost svalů a nervů, pro správnou stavbu kostí a pro zdravý oběhový systém. Ženám snižuje potíže spojené s premenstruálním syndromem.

Nedostatek hořčíku se projevuje podrážděností, nespavostí, náladovostí, špatným trávením, bušením srdce nebo arytmiemi. Nedostatek hořčíků zhoršuje průběh prakticky každé nemoci.

Aby tělo hořčík přijalo, musí se podávat společně s vápníkem.

Železo

Železo je nezbytné pro správnou krvetvorbu a zásobování tkání kyslíkem a energií. Jeho nedostatek způsobuje únavu, malátnost, bledost a později chudokrevnost. Zvýšené riziko nedostatku železa je především u žen při porodu, ale částečně i při běžné menstruaci.

Zinek

Dostatek zinku potřeba pro správný vývoj spermií a pro správné fungování řady enzymů. Jeho nedostatek se projevuje pomalým hojením ran, zhoršováním paměti a zrakovými nebo čichovými problémy.

Měď

Měď pomáhá chránit tkáně před poškozením. Využívá se při tvorbě kolagenu a elastinu - základními stavebními kameny kostí, kůže a pojivových tkání.

Nedostatek mědi se projevuje chudokrevností, ztrátou pigmentu, vypadáváním vlasů a horší kvalitou kostí a vaziva.

Mangan

Mangan působí jako prevence před vznikem cukrovky. Je důležitý pro správný metabolismus cukrů. Jeho dlouhodobý nedostatek způsobuje poruchy metabolismu cholesterolu a jeho zvýšené ukládání do cévní stěny.

Selen

Selen vychytává škodlivé volné radikály v těle a chrání ho tak před oxidačním stresem. Jeho nedostatek může zvýšit riziko srdečních chorob.

Jód

Je součástí hormonů vylučovaných štítnou žlázou. Skupina hormonů štítné žlázy ovlivňuje především vývoj pohybové soustavy a mozku v raných fázích vývoje, a proto může jejich nedostatek negativně ovlivnit inteligenci. Navenek se nedostatek jódu projevuje jako vole neboli struma.

Komentáře

Martin Bartoň, 6.4.2017

K tomuto výrobku zatím nebyl vložený žádný komentář. Buďte první, kdo ho napíše.

Přidat komentář

Váš komentář se zde nezobrazí ihned, ale až po nějaké době.

Vyplňte prosím všechny kolonky

To zní dobře. Chci to vyzkoušet.

Koupit výrobek

Další výrobky pro dietu a figuru: