Figuactiv Protein

Kniha LR výrobků
0 hodnoceníKÓD: 80550
Figuactiv Protein

Základní informace

Co je to

Proteinový instantní nápoj Figuactiv obsahuje kvalitní bílkoviny a 18 aminokyselin. Zdrojem bílkovin je zde vaječný bílek, syrovátkový protein, mléčný protein, kasein a sojová bílkovina.


V rámci hubnoucí diety vždy dochází ke štěpení tukové i svalové tkáně. Figuactiv proteinový nápoj zajišťuje to, aby svalová hmota zůstala během diety co nejvíce zachována.


Nápoj pomáhá také redukovat pocity hladu, a to zejména ve večerních a nočních hodinách. Obsažené bílkoviny mají velmi vysokou sytící schopnost.


Figuactiv proteinový nápoj má příchuť vanilky.


Dávkování

Obsah balení: 375 g = 30 dnů pravidelného užívání


Užívejte 1x denně jeden koktejl, nejlépe po večeři.


Rozmíchejte jednu odměrku (12,5 g prášku) ve 125 ml nízkotučného mléka (1,5 % tuku) nebo ve 100 ml vody. Nejlépe se připravuje v šejkru.

Skladování

Uzavřené balení skladujte v suchu, ve stínu a na chladnějším místě. Po otevření spotřebujte co nejdříve.

Složení

95 % prášku obsahujícího bílkoviny (sojová bílkovina, syrovátkový protein, kaseinát vápenatý, mléčný protein, vaječné bílky), uhličitan hořečnatý, aroma, dělící prostředek (oxid křemičitý), sladidlo (sukralóza), vitamin B6, barvivo (betakaroten).

Obsažené živiny

Nutriční hodnoty 1 porce
Energetická hodnota (kJ/kcal) 193/46
Tuky < 0,5 g
Sacharidy 0,5 g
Bílkoviny 10,0 g
Sůl 0,19 g
Vitamín B6 0,4 mg (29 %)*
Hořčík 88 mg (23 %)*

* Doporučená denní dávka

Jedna porce znamená jednu odměrku (12,5 g) prášku ve 125 ml vody.

Význam látek

Vitamín B6 - pyridoxin, pyridoxal a pyridoxamin

Vitamín B6 je potřebný pro přeměnu zásoby cukrů v játrech a svalech na energii. Jeho nedostatek se projevuje zapomnětlivostí a samovolným cukáním víček.

Hořčík

Hořčík snižuje podráždění, nervozitu a zmírňuje deprese. Je nezbytný pro činnost svalů a nervů, pro správnou stavbu kostí a pro zdravý oběhový systém. Ženám snižuje potíže spojené s premenstruálním syndromem.

Nedostatek hořčíku se projevuje podrážděností, nespavostí, náladovostí, špatným trávením, bušením srdce nebo arytmiemi. Nedostatek hořčíků zhoršuje průběh prakticky každé nemoci.

Obsažené aminokyseliny

Aminokyselina ve 100 g prášku
L-Alanin 4,0 g
L-Arginin 4,9 g
Kyselina L-Asparagová 9,9 g
L-Cystein 1,0 g
L-Glutamin 20,6 g
L-Glycin 3,0 g
L-Histidin * 2,5 g
L-Isoleucin * 5,5 g
L-Leucin * 8,6 g
L-Lysin * 7,6 g
L-Methionin * 1,9 g
L-Fenylalanin * 4,5 g
L-Prolin 6,3 g
L-Serin 4,8 g
L-Threonin * 4,4 g
L-Tryptofan * 1,8 g
L-Tyrosin 3,1 g
L-Valin * 5,8 g

* Základní aminokyselina

Význam aminokyselin

Alanin

Alanin je potřebný při metabolismu glukózy a její přeměně v energii. Pomáhá také při detoxikaci v játrech.

Arginin

Arginin se v těle mění na oxid dusnatý, který podpůrně působí na cévy a orgány z hladké svaloviny. Má pozitivní vliv i na erekci.

Kyselina asparagová

Kyselina asparagová pozitivně ovlivňuje nervovou soustavu a podporuje imunitu tím, že pomáhá tvořit protilátky.

Cystein

Cystein v těle vychytává škodlivé kyslíkové radikály, toxiny nikotinu a zlepšuje detoxikaci od otravy těžkými kovy. Podporuje imunitní systém i růst kůže.

Glutamin

Glutamin podporuje imunitní systém a mozkovou činnost a pozitivně působí na trávení. Zajišťuje také odvod nadbytečného amoniaku z těla.

Glycin

Glycin se vyskytuje zejména v kůži, svalovině a pojivové tkáni. Napomáhá k regulaci hladiny cukru v krvi a využití glukózy. Působí na žlučové kyseliny a jejich schopnost štěpit tuky. Je potřebný také pro tvorbu hemoglobinu.

Histidin

Histidin je důležitý při tvorbě bílkovinného pouzdra, které chrání nervy. To působí preventivně proti degenerativním nemocem nervové soustavy, jako je Parkinson nebo Alzheimer.

Isoleucin

Isoleucin pomáhá udržovat správnou hladinu cukru v krvi, lépe využívat energii a regenerovat svalovou hmotu. Zlepšuje hojení ran a pomáhá tvořit hemoglobin.

Leucin

Leucin staví svalovinu. Kromě toho pomáhá při růstu a obnově kostní tkáně a při sekreci růstového hormonu. Zmírňuje také ztrátu svalové hmoty během zranění.

Lysin

Lysin urychluje tvorbu protilátek a enzymů a zlepšuje hojení. Pomáhá využít lépe vápník i mastné kyseliny a přispívá tak ke správnému růstu a vývoji kostí. Stimuluje produkci kolagenu, čímž prodlužuje mladistvý vzhled pokožky a oddaluje tvorbu vrásek.

Methionin

Methionin udržuje funkce nervového systému, pomáhá rozpouštět tuky a zabraňuje jejich usazování v játrech. Obsahuje síru, která je nezbytná při tvorbě chrupavek.

Fenylalanin

Fenylalanin příznivě ovlivňuje stav nálady, vnímání bolesti a duševní i fyzickou bdělost. Podporuje také správnou funkci hormonů štítné žlázy.

Prolin

Prolin je velmi důležitý při regeneraci. Spolu s vitamínem C je nezbytný pro výrobu kolagenu do pojivových tkání, svaloviny, šlach, kloubů a kůže. Prolin je uložený i ve stěnách cév, kde zlepšuje jejich pružnost.

Serin

Serin podporuje nervový systém tím, že pomáhá tvořit ochranný bílkovinný obal nervových vláken a pomáhá s přenosem nervových vzruchů.

Threonin

Threonin přispívá k pevnosti a pružnosti vaziva, tkání a chrupavek a zpevňuje kosti a zuby. Význam má i pro zdravou imunitu a nervový systém.

Tryptofan

Tryptofan příznivě ovlivňuje nervový systém a je spoluodpovědný za stav nálady a spánkovou rovnováhu. Může pomoct i při migrénách.

Tyrosin

Tyrosin je nezbytný pro mozek, protože je základním stavebním kamenem adrenalinu, noradrenalinu a dopaminu, tedy látek ovlivňujících psychiku.

Valin

Valin je zodpovědný za růst a obnovu svalové hmoty a slouží také nervovému systému. Spolu s leucinem a isoleucinem tvoří téměř 70 % všech aminokyselin ve svalech.

Komentáře

Martin Bartoň, 6.4.2017

K tomuto výrobku zatím nebyl vložený žádný komentář. Buďte první, kdo ho napíše.

Přidat komentář

Váš komentář se zde nezobrazí ihned, ale až po nějaké době.

Vyplňte prosím všechny kolonky

To zní dobře. Chci to vyzkoušet.

Koupit výrobek

Další výrobky pro dietu a figuru: