Colostrum Compact

Kniha LR výrobků
0 hodnoceníKÓD: 80360
Colostrum Compact

Základní informace

Co je to

V dóze jsou kapsle obsahující jedinečnou přírodní živočišnou látku - kravské colostrum.


Colostrum (mlezivo) vzniká v mléčných žlázách všech savců bezprostředně po porodu mláděte. Je to první tekutina, kterou čerstvě narozené mládě přijímá. Během 24 hodin od porodu colostrum plynule přechází v mateřské mléko.


Bez colostra by většina mláďat v přírodě do několika dnů po porodu uhynula. Pouze colostrum mu pomáhá budovat vlastní imunitu a ustát nápor virů, bakterií a plísní z okolního světa.


Colostrum obsahuje aminokyseliny, enzymy, cytokiny, oligosacharidy, vitamíny, minerály, růstové faktory a hotové protilátky, které jsou okamžitě připravené bojovat s infekcemi.


Colostrum produkuje i člověk, ale colostrum lidské matky má asi 30-40x méně protilátek než colostrum kravské. Je to tím, že lidský plod může přijímat tyto látky od matky ještě před svým narozením prostřednictvím placenty. U telete to možné není.


Dnes je kravské colostrum velmi zkoumanou látkou. Existuje tisíce odborných studií, které jeho účinky na zdraví potvrzují a vědecky zdůvodňují.


Varianta Compact je ideální na cestování. Je ve formě kapslí a nemusí být v chladničce. V denní dávce obsahuje 800 mg odtučněného kravského mleziva získaného výhradně z německých, rakouských a švýcarských chovů pasoucích se ve volné přírodě.


Neobsahuje umělá barviva ani konzervační látky. Je bez anabolických steroidů i antibiotických kultur. Z tekutého colostra se získává vysoušením mrazem.


Více informací


Jak pomáhá

Colostrum má blahodárný efekt na tělo člověka, který si potřebuje posilovat svůj imunitní systém.


1

Colostrum dodává hotové protilátky okamžitě připravené k boji s infekcemi - od běžné chřipky až po antibiotikům odolným bakteriálním infekcím (například Helicobacter pylori). Proti chřipce je colostrum až 3x účinnější než očkování (zdroj ).

2

Velmi příznivě colostrum působí u různých rotavirových a herpesových infekcí (jednoduché i pásové opary). Účinně hubí také spóry klostridií.

3

Těhotným a kojícím maminkám pomůže colostrum rychle zvládnout virózu. Běžná léčiva často nemohou těhotné a kojící ženy kvůli nežádoucím účinkům používat, a proto je pro ně právě colostrum ideálním řešením.

4

Díky růstovým faktorům colostrum zvyšuje fyzickou výkonnost sportovců, urychluje regeneraci a zvyšuje růst svalové hmoty. Jde o povolený a vrcholovými sportovci běžně užívaný doping.

5

Colostrum potlačuje záněty trávicího traktu - ulcerózní kolitida, Crohnova nemoc, střevní mykózy a infekční průjmy.

6

Colostrum tlumí projevy alergií u astmatiků. Díky působení colostrininu PRP má povzbudivé výsledky také při zlepšení různých forem demence - Alzheimerova a Parkinsonova nemoc.

7

Colostrum zpomaluje stárnutí - obsahuje telomerázu (někdy označovanou jako enzym nesmrtelnosti). Telomeráza umí obnovovat porušené konce chromozomů DNA po dělení buněk, čímž zpomaluje jejich stárnutí.

Po milionech let evoluce funguje colostrum bezvadně a zcela bez negativních vedlejších účinků.


Více informací


Podívejte se na video o colostru od LR.


Dávkování

Obsah dózy: 60 kapslí = 30 dnů pravidelného užívání


Preventivně v období chřipek nebo většího tělesného zatížení užívejte 2x denně 1 kapsli na lačno a zapijte vodou.


V případě akutního onemocnění zvyšte dávkování nebo ideálně přejděte na nejúčinnější tekutou variantu Direct.


Nikdy nezapíjejte colostrum horkými ani teplými nápoji. Pro děti i dospělé platí stejné dávkování.

Kontraindikace

Colostrum nesmí užívat lidé, kteří berou léky na snížení imunity (imunosupresiva).

Skladování

Uzavřenou dózu skladujte na suchém místě bez zdroje sálavého tepla a přímého slunečního záření.

Složení

77 % prášku z kravského kolostra (prášek z kravského kolostra, odtučněný), želatina, dělící prostředek (soli hořčíku jedlých mastných kyselin), barvivo (oxid titaničitý).


Analytický přehled látek obsažených v colostru.

Obsažené živiny

Nutriční hodnoty ve 2 kapslích
Energetická hodnota (kJ/kcal) 16/4
Tuky < 0,1 g
Sacharidy 0,1 g
      - z toho cukr 0,1 g
Bílkoviny < 0,8 g
Sůl < 0,01 g

Obecně o colostru

1

Kravské colostrum je proti lidskému až 40x bohatší na protilátky a je s lidským biologicky téměř totožné.

2

Ve starém Egyptě bylo colostrum považováno za dar člověku od mocného boha slunce Ra. Colostrum bylo shromažďováno ve zlatých nádobách a bylo k dispozici pouze faraonům a jejich nejvýznamnějším duchovním.

3

Atletům v antickém Řecku sloužilo colostrum jako přirozený doplněk výživy, aby vydrželi v olympijských soutěžích. Mohli zcela vyčerpat své síly a s pomocí colostra se rychleji zregenerovali. Vrcholoví sportovci i dnes užívají colostrum jako povolený doping (schváleno Mezinárodním olympijským výborem).

LR a colostrum:

1

Důležitý je čas odběru. LR odebírá colostrum do 12 hodin po porodu, kdy je stále velmi bohaté na protilátky. První 3 litry patří vždy teleti, zpracovává se až přebytek.

2

Protože jsou cenné látky colostra velmi citlivé na teplo, zpracovává ho LR pouze za studena, tj. zcela bez pasterace. Mikrobiální kontaminaci odstraňuje metodou membránové filtrace, která je sice mnohem dražší, ale zachová všechny účinné látky citlivé na teplo. Postup zpracování colostra Direct za studena má LR patentovaný (patent č. DE 10 2011 008 579 1 ).

3

LR z colostra odstraňuje tuk a odloučí kasein, aby ho mohli užívat i lidé alergičtí na tuto mléčnou bílkovinu.

4

Prášek colostra v kapslích a perličkách je vyráběn metodou vakuového vymrazování (lyofilizace), což je šetrný postup bez chemikálií, který umožňuje zachovat všechny cenné látky.

5

LR má colostrum Direct certifikované přísným certifikátem SGS Institutu Fresenius . Colostrum od LR patří svojí kvalitou ke světové špičce.

Komentáře

Martin Bartoň, 6.4.2017

K tomuto výrobku zatím nebyl vložený žádný komentář. Buďte první, kdo ho napíše.

Přidat komentář

Váš komentář se zde nezobrazí ihned, ale až po nějaké době.

Vyplňte prosím všechny kolonky

To zní dobře. Chci to vyzkoušet.

Koupit výrobek

Další doplňky stravy: