Aloe vera drinking gel Sivera

Kniha LR výrobků
0 hodnoceníKÓD: 80800
Aloe vera drinking gel Sivera

Základní informace

Co je to

V lahvi je gel z listů rostliny aloe vera, který se pro mimořádné léčivé účinky pije.


Aloe vera je díky svým vlastnostem v mnohých kulturách vnímána jako přírodní obdoba antibiotik. Její hlavní předností je to, že ačkoli má léčivé schopnosti, je na rozdíl od léků bez nežádoucích vedlejších účinků. U starých národů byla nazývána "rostlinou nesmrtelnosti".


Gel tvořící vnitřek listu obsahuje více než 150 dosud známých biologický aktivních látek. Jde o směs polysacharidů, enzymů, vitamínů, minerálních látek, antioxidantů a esenciálních aminokyselin. Všechny tyto látky se vzájemně ve svých účincích podporují.


Za posledních 30 let bylo publikováno velké množství odborných studií, které nejenže blahodárné účinky této rostliny na lidské zdraví odkrývají, ale také je vědecky potvrzují.


Varianta SIVERA je vyrobena z 90 % čistého aloe vera gelu a 7 % medu. Obsahuje extrakt z kopřivy s vysokým podílem přírodního křemíku.


Více informací


Jak pomáhá

1

Aloe vera gel roztahuje drobné kapilárky, čímž zlepšuje prokrvení tkání a jejich zásobení kyslíkem a živinami. To má zásadní vliv při prevenci a léčbě mnoha, zejména civilizačních, nemocí.

2

Aloe vera gel detoxikuje a regeneruje tělesné orgány, zejména játra a podporuje činnost střev. Prokazatelně zlepšuje vstřebávání živin, harmonizuje zažívání a antioxidačním působením zpomaluje stárnutí buněk.

3

Aloe vera gel pomáhá s modulací imunity, čímž pomáhá k útlumu alergií a ekzémů. Přináší zlepšení u cukrovky 2. typu a zpomaluje vstřebávání glukózy. Citelně škodí virům, plísním a nepřátelským bakteriím.

4

Aloe vera gel je velmi vhodným podpůrným prostředkem při léčbě nádorových onemocnění a civilizačních chorob.

5

Varianta SIVERA posouvá možnosti čistého aloe vera gelu ještě dál a přináší kromě dalších zdravotně cenných látek z kopřivového výtažku nové zbraně v prevenci proti nemocem srdce a cév. Obsažený organický křemík zlepšuje pružnost cév a u žen zpomaluje nástup osteoporózy.


Podrobněji o účincích


Podívejte se na video o aloe vera gelu od LR.Rozhovor Dr. Michaela Peusera o účincích aloe vera gelu.


Dávkování

Obsah lahve: 1 litr = 11 dnů pravidelného užívání


Užívejte 3x denně 30 ml (odpovídá třem víčkům od lahve) nebo 2x denně 45 ml, nejlépe cca 15 minut před jídlem. U malých dětí snižte dávku na 2x denně 15 ml. Před použitím lahev obraťte dnem vzhůru a zpět, aby se obsah promíchal. Nezapíjejte horkými nápoji.


Dávku není nutné odměřovat přesně - užívejte spíše více než méně. Minimální účinná dávka je 1 ml gelu na 1 kg hmotnosti za den.


U nádorových onemocnění denní dávku zdvojnásobte, můžete i ztrojnásobit.


U atopických ekzémů nezačínejte hned plnou dávkou, ale první týden užívejte jen 1/4 denní dávky, druhý týden 2/4, třetí týden 3/4 a od čtvrtého týdne dál již běžnou denní dávku. Je to proto, že by vlivem silné detoxikace těla mohlo dojít při plné dávce hned od začátku k výraznému zhoršení ekzému.


Pokud dojde v počátcích užívání aloe vera gelu ke zhoršení ekzému, snižte dávkování, ale setrvejte v jeho užívání. Do 1 měsíce se stav obvykle výrazně zlepší.


Může se stát, že během prvního týdne užívání aloe vera gelu budete chodit častěji na WC. Příčinou je aloí nastartovaný proces očisty těla a není to nic znepokojujícího. Po několika dnech se to ustálí.

Kontraindikace

Aloe vera drinking gel nesmí pít lidé, kteří užívají léky na snížení imunity (imunosupresiva).


Obecně není vhodný ani pro těhotné a kojící ženy, neboť by se vlivem detoxikace matčina těla mohly uvolňovat škodliviny do mateřského mléka. Během těhotenství by také mohlo docházet k výraznějšímu prokrvování dělohy, což není žádoucí.


Variantu SIVERA nesmí pít lidé, kteří užívají lék Warfarin na ředění krve. Sivera obsahuje díky výtažku z kopřivy vitamín K, který působí proti účinkům Warfarinu.


Varianta SIVERA není vhodná ani pro ty, kteří trpí žaludečními vředy. Silný kopřivový extrakt může žaludek zbytečně dráždit.

Skladování

Uzavřenou lahev s aloe vera gelem skladujte v místech bez zdroje sálavého tepla, přímého slunečního záření a mrazu. Již otevřenou lahev mějte vždy v chladničce a spotřebujte nejdéle do 3 týdnů od otevření.


Chraňte lahev před mrazem. Mráz může v aloe vera gelu poničit zdravotně cenné dlouhé polysacharidy. Také by mohlo dojít díky teplotní roztažnosti gelu k roztržení lahve.

Složení

Aloe Vera Barbadensis Miller Gel (USA/Mexiko, 90 %), květový med (7 %), kopřivový extrakt (2 %), kyselící prostředek (kyselina citronová), stabilizátor (xanthan), antioxidační prostředek (kyselina L-askorbová), konzervační látka (sorbát draselný).


Látky obsažené v aloe vera gelu

Obsažené živiny

Nutriční hodnoty ve 100 ml
Energetická hodnota (kJ/kcal) 108/25
Tuky < 0,5 g
Sacharidy 6,0 g
      - z toho cukr 5,2 g
Bílkoviny < 0,5 g
Sůl 0,01 g

Obecně o aloe veře

1

Rodové jméno aloe pochází z arabského slova alloeh الأَلْوَة, což znamená zářivá hořká látka. Latinské slovo verus znamená pravý.

2

Nákresy listů aloe very byly nalezeny na kamenných zdech v Údolí králů. Aloe byla užívána jako zásoba zdraví na cestu do říše mrtvých. Kleopatra a Nefertiti byly přesvědčeny, že gel z aloe very přináší krásu, zdraví a dlouhý život.

3

První písemné zmínky o aloe byly nalezeny v egyptském Ebersově papyru datovaném asi do roku 1550 před naším letopočtem. Aloe byla v této době používána při léčbě infekcí, kožních problémů a latex jako projímadlo.

4

V Bibli je aloe zmíněna na několika místech (Jan 19:39-40, Čtvrtá kniha Mojžíšova 24:6, Kniha žalmů 45:8-9, Přísloví 7:17, Píseň Šalamounova 4:14) a rovněž uvádí, že listy aloe byly přidány do Kristova hrobu.

5

Užívání aloe very v moderní klinické medicíně se datuje od roku 1930, kdy byl zveřejněn případ vyléčení chronické a těžké dermatitidy z ozáření rentgenovým zářením pomocí užití této rostliny.

6

Vlastní plantáže aloe very má dnes v Texasu i americká armáda. Existují domněnky, že jedním z důvodů pro armádu je to, že aloe vera umí hojit popáleniny po rentgenovém a jaderném záření.

LR a aloe vera:

1

LR využívá plantáže převážně v Mexiku. Musí být zcela bez pesticidů a chemických hnojiv. Z každé rostliny ručně sklízí 6 listů 3x za rok. List pro sklizeň musí být zralý, tzn. delší než 50 cm a široký 12 až 15 cm. Ročně sklidí zhruba 23 milionů listů.

2

LR prodala za rok 2014 jen v ČR 509 760 lahví aloe vera gelu, tj. průměrně jednu lahev každou minutu.

3

LR je největší importér aloe very v Evropě a specializuje se na analýzu gelu této rostliny. Většinu analýz dělá ve svém sídle v Ahlenu (Německo), pouze NMR spektroskopii zadává externím specializovaným pracovištím. Díky dlouhodobým zkušenostem a velkému množství rozborů patří laboratoř LR mezi přední analyzátory aloe vera gelu ve světě.

4

LR si trvale drží certifikaci IASC (pravidelně přijíždějí inspektoři z USA a provádějí inspekce kvality zpracování) a také velmi přísný certifikát SGS Institutu Fresenius .

5

V kvalitě a zpracování aloe vera gelu patří LR ke světové špičce. Každý list je před zpracováním gelu pečlivě zbavený slupky, aby výsledný gel neobsahoval projímavý latex s aloinem. Poté je gel šetrně farmakologicky zpracován za studena bez pasterace.

Komentáře

Martin Bartoň, 6.4.2017

K tomuto výrobku zatím nebyl vložený žádný komentář. Buďte první, kdo ho napíše.

Přidat komentář

Váš komentář se zde nezobrazí ihned, ale až po nějaké době.

Vyplňte prosím všechny kolonky

To zní dobře. Chci to vyzkoušet.

Koupit výrobek

Další doplňky stravy: